Ha nem haragszol, most, pályafutásom vége felé megosztom az én is a saját tapasztalataimat.
Több, mint 6 éve vagyok tagja az oldalnak. Vannak, akik évek óta járnak vissza hozzám. De az új érdeklődők pár hónapja azt sem tudják szerintem, merre állnak arccal. Én speciel a 3 évvel ezelőtti rózsákat várom most is, nem látom értelmét állandóan változtatni, pedig én is rendezek számlákat, járok boltba is, érzem az inflációt. Viszont mostanában egyre gyakrabban kapom meg, hogy magas az elvárásom, van, aki a felét kéri. Szabadvásár van, mindenki mehet, ahova jónak látja. De aztán ne menjen a sírás, hogy "nem ő nyitott ajtót", "nem stimmelnek a képek", "nem tartotta be az időt"... stb. Nyilván van olyan lány, aki a "darabszámra" utazik, szuvenir joga. De nem fair olyas valakivel összehasonlítgatni valakit, aki homlokegyenest mást nyújt.
Más : nem hiszem el, hogy sokatok még mindig abban a hiú reményben él, hogy a cicatestű, hibátlan kép a valóságban is ugyanolyan lesz. Tisztelet a kivételeknek, de nagyrészt nem ez történik. Tudjátok, mégis elmentek, aztán megy a rinya, hogy "hát nem azt kaptam..." Magamról tudom, a kezdetektől fogva valódi, retusálásatlan, házi képeket raktam fel. Az arcom sem azért van kitakarva, mert annyira rusnya vagyok. Nincs, és nem is volt szükségem rá, hogy ország - világ lássa a címkét a fejemen. Nem takargatom a hibáimat se. Sőt, szoktam kérni már a telefonos megkeresés alatt is, hogy kattintsatok is a képre, ne csak végigpörgessétek, mert nem vagyok tökéletes. Nem bántam meg egy pillanatra sem, hogy valódi képeket, és valódi adatokat mutatok, soha sem kaptam meg, hogy nem én vagyok a képeken. Nekem nem az a visszajáró vendég, aki háromszor betévedt hozzám véletlenül, hanem, aki kifejezetten hozzám ragaszkodik, mert tudja, hogy jó helyre érkezik.
Őket sajnálom, mert nem sokáig leszek már. Szorítok nekik, hogy találjanak utánam olyat, aki majd pótolni fog, mert igazad van Navigátor, nem lesz egyszerű dolguk manapság.