Beszélgessünk...

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 23:32

Most, hogy már a desszertet is elfogyasztottuk, Jó éjt Mindenkinek. By...By.

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 23:29

Hát??? Több mint két hónapot voltam füreden, bejártam az összes helyet a Silver környékén. A Kedves kávézó és cukrászda van még a Blaha étteremmel szemben. A többi helyen vagy onnan, vagy az Anna Grand-ból hozzák a süteményeket. ¤ Van még egy szerb fagyizó a Silver mellett, ott egy gombóc kettőnek felel meg máshol. ¤

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 23:20

Ami különösen fontos manapság, nem növényi tejszínnel dolgoznak mint szinte már mindenütt.

Budán a Szépvölgyi úton ismered a Daubnert? Na az egy igazi pénzgyár, de csodára képes az a hely is. ¤

Vagy 15-éve voltam Gyulán, a 100-éves cukrászdában. Az egy mesevilág volt, amit ott kínáltak, akkor még élt a tulaj...ma a neve van meg.

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 23:14


Füreden is két cukrászda van, akárcsak Győrött. Ha megnézed a honlapját a krémessel kezdődik, ami nem véletlen. ¤

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 22:57

Már a francia krémest is kimoderálja a gép? Szabad wifi is van, na meg villany és fűtés is. ¤

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 22:54

Győrben a Bergman cukrászatot tudom ajánlani. A balatonfüredi Bergman cukrászat tulajdonosának testvére üzemelteti. A franciakrémest nagyon ajánlom, sehol nem készítenek jobbat, Nagymamám krémesére emlékeztet.  ¤

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 22:36

És "mimi" is én vagyok a hagymát is hagymával eszem.

Törölt felhasználó · 2010. október 11. 20:59

Fehérvárra szoktál járni? Tudom, laposnak tűnik, de ott a Bory vár, nem messze Tác, Gorsium, arrafelé volt egy "Gorsium" Étterem, csak vadat csináltak, az is bezárt. Fehérváron még a "Kiskakas" jó, degeszre eheted magad és naggyon finomakat főznek.

Gróf megint akkor jön, ha már léptem!

Törölt felhasználó · 2010. október 11. 20:55

Tudod, én fehérvári vagyok, igazi tősgyökeres, csukott szemmel bárhova, bár mióta eljöttünk, megváltozott, sokkal szebb.

Volt a Magyar Király Hotel, annak egy étterme, nekem meg életem nagy szerelme, német, itt dolgozott, a hotelban lakott, persze sokat vacsiztunk ott. A kedvencem a "borzas" volt, ha még ettél jót!! A Hotelt ledózerolták a 17-es szobával együtt :(

persze étterem sincs, porrá zúzták az egészet. Azóta keresek egy helyet, ahol olyan borzast, sőt, egyáltalán borzast sütnek.

A világ legjobb kajája (ahogy ők csinálták)!

Törölt felhasználó · 2010. október 11. 20:47

Mi is kajáltunk ma. Az Interspar fölött van egy önkiszolgáló étterem a kínai bolt mögött, az emeleten, mindig tömeg van, isteni a kajájuk és szintén olcsó. A Mackóban még akkor voltam, mikor csak cukrászda volt, meg talá pizzát lehetett enni.

Kedvesem, te veszprémi vagy?!

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 19:56

Ma a "Mackóban" ebédeltem. Kellemes és olcsó hely.

Rakott brokkolit ettem, majd a kávézó-részlegében egy "országtortát" ettem. (szilvagombóc torta)

Hangulatos hely, kedves emberekkel. :-)

Törölt felhasználó · 2010. október 11. 14:14

Valószínű, az érintettek olvassák és fülig pirulnak szégyenükben. :D

Látod, én nem arborétumokban sétálgatok, hanem helyetted gyorsgyaloglok, lefutottam a várost, szerencsére kicsi, csak ne kéne sorba állni mindenhol, most értem haza délelőtt óta. Schluss für heute!! Várom a hívásokat, kérem tisztelettel! Még kettőt legyúrnék és nem kell kondibérlet :) Hehehehe...

Törölt felhasználó · 2010. október 11. 09:47

Szia Pál!

Te mikor jártál nálam? Képtelen vagyok beazonosítani, ilyen kizárásos alapon próbálkozom, ez így nem korrekt, kérem :)

Törölt felhasználó · 2010. október 11. 09:46

Ezt tényleg folytathatnád, de ne feledd! "A legkisebb a legnagyobb." Sokan értik, mások nem, ez állandóan visszatérő hibád, drágám!

Törölt felhasználó · 2010. október 11. 09:44

Jó reggelt Grófom!

Hát Istenem, mindenki úgy boldogul, ahogy tud. :)))

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 11. 07:54

" Folytatni roppant hosszú lenne,..bár lenne értelme:-)) "
  Ezt az eszmefuttatást kérem szépen folytatni szíveskedjen, sokszor belekezdtél már, de nem folytattad.

Törölt felhasználó · 2010. október 10. 09:58

Jó reggelt Gróf!

A bűntetésedet kérem nem elfelejteni!! Itt a helyed, életfogytiglan. Vagy gyantáztatni voltál? :)))

Törölt felhasználó · 2010. október 10. 09:53

Jó reggelt!

Szerintem (majdnem) mindenki megértette és átérzi. Te a közelemben laksz? Vagy arrafelé?

Hol csavarogtál már megint tegnap?

Pál-Pusztai · Őstag (83 hozzászólás) · 2010. október 09. 22:18

Tudjátok...?... ez most olyan.... mintha hozzá lennék láncolva egy sínhez és hallanám, egyre közeledik a vonat. Esélyem annyi, ha időben megtalálnak és visszavarrják amit levágott a mozdony? Ha marad belőlem valami? ..szörnyű a helyzet. (nem engem kell sajnálni, félreértés ne essék)

Törölt felhasználó · 2010. október 09. 13:21

Tegnap este volt egy vendégem, a 8-ason jött Ausztriából, mesélte, hogy Sümeg, Tapolca, Ajka... lezárva, minden vörös.

Az újságban Kolontárral foglalkoznak a legtöbbet, Somlójenő nálam kimaradt, vagy csak felületesen olvastam még, de mától alaposabban követem az eseményeket. Sajnálok mindenkit, de az a föld megérintett és élénk a fantáziám is, azt tudtam, hogy eladni lehetetlen, más terveim voltak vele. Ráadásul nagyapáé volt, ez csak úgy érzelmileg üt. Mindegy, majd meglátjuk, mi lesz.


Téma indítva: 2010.02.25., 10912 hozzászólás összesen