Már vártam, arra van! Szuper! Nyáron voltam megnézni a birtokot, de a fekvéséből gondoltam, hogy ez se maradhat ki. Örököltünk vörösiszapot. Lehet, ha már lehet arra normálisan közlekedni, megnézem, mi maradt belőle. Talán az egyetlen diófa.
No, egyszer örököltem valamit egész életemben!
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 09. 09:12
Jöttek értem kocsival, azonnal mennem kell. További minden jót!
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 09. 08:16
Jó reggelt! Katóka, Jártál arra mostanában? Ismerősnek tünt a név az éjjel, ott nem jártam a héten.
" 12 óra 25-kor átszakadt a timföldgyár zagytározójának a gátja a Budapesttől mintegy 100 kilométerre Veszprém megyében található Ajka település mellett. A vörösiszap elérte Devecser, Kolontár, Somlóvásárhely, Somlójenő, Tüskevár, Apácatorna és Kisberzseny településeket. A legnagyobb pusztítást Devecseren és Kolontáron okozta. "
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:56
Behúzott farokkal? :) Jó éjt!
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 08. 23:54
Jó éjt, szép álmokat, ma úgy fogok aludni mint a róka! :))
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:53
Ha csende, nyugalmat akarsz, a legjobb hely! :) Más nincs, csak munka vele.
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 08. 23:52
Csupán rákerestem a neten. :)
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 08. 23:51
Rendben, sohasem lehet tudni! :)
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:49
Úgy keresd, hogy nem látni, a dzsungelt! :) A házról lehet felismerni, benyomta a hó a tetejét, de romantikus. Víz, villany a faluban van, de ez már külterület, át kell menni a patako és balra nézz!
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 08. 23:46
A csendet és a nyugalmat keresem lakhelyül. A nyüzsgést már nem szeretem, de ha arra járok körülnézek.
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:43
Ha már ilyen tájékozott vagy, nem veszed meg?
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 08. 23:41
Vagy valami mást teszeget remegve. :)
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 08. 23:40
Somlójnő elhelyezkedése: Somlójenő a Somló- hegytől délnyugatra, a 8 sz. főközlekedési út és a Torna patak mentén fekvő település. A jelen: Ma a somlói borvidék egyik jelentős bortermelő települése. Somlójenő lélekszáma 325 fő. A régi iskola ma már lakóházként funkcionál. Iskola, óvoda a szomszédos községben Somlóvásárhelyen működik. A gyerekek busszal járnak át. Jelenleg 47 fő. A településen egy önkormányzati tulajdonú középület van, a művelődési ház, itt működik az orvosi rendelő, valamint a községi könyvtár. Az infrastruktúra a szennyvízcsatorna kivételével megvalósult.
Látnivaló még: - Jégverem - a középkori eredetű római katolikus templom - a község délnyugati határában álló egykori vízimalom épülete - a Somló délnyugati oldalán a Szent Ilona- kápolna
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:36
Kuró elment szunyálni?
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:35
Szia!
Hát megjöttél? Van egy eladó dzsungelünk Somlójenőn, 1,5 ha. Nem kell? Van egy omladozó ház rajta, de lakóépületként van nyilvántartva, egy kút, benne egy döglött béka, egy kutyaól és a többi termőföld lenne, de senki se gondozza 100 éve. Tavaly karácsony előtt örököltük. Kilátás a Somló-hegyre, az ami szép benne és közvetlen a 8-as mellett van.
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:30
Szakadjatok meg, engem meg itt esz meg a sárgairígység!!! :D
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:29
Ami sz.rral kezdődik, azt kimoderálja automatikusan XD Sz.rvas, Szarvas :)))
Pál-Pusztai· Őstag (83 hozzászólás)· 2010. október 08. 23:28
Ma végigjártam egy csomó települést a környéken. Dörgicse, Óbudavár, Mencshely, Szentantalfa, Pécsely, Tagyon. Megtetszett a környék, Bakony és Balatonfüred. Nézelődök, valami ingatlan ügyben. Ideköltöznék nagyon szívesen.
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:23
Már megtörtént :)))
Törölt felhasználó· 2010. október 08. 23:22
XD
Téma indítva: 2010.02.25., 10912 hozzászólás összesen